Grupy spotkaniowe

Oferujemy możliwość uczestniczenia w zróżnicowanej ofercie grup spotkaniowych i wsparcia, skierowanych do osób LGBT+. Wśród grup spotkaniowych działa grupa studencka, ukraińska, grupa bi a także grupa rysunkowa.

Uczestnictwo w grupach jest bezpłatne. Ponadto zapewniamy anonimowość. Jeżeli nie zaznaczono inaczej, nie jest konieczne wcześniejsze zapisywanie się, a grupa ma charakter otwarty (możliwe jest przystąpienie do niej podczas dowolnego spotkania).

Grupy spotkaniowe są ukierunkowane na rozwój osobisty, wymianę doświadczeń, nawiązanie nowych kontaktów i wspólne spędzanie czasu.

Szczegółowe informacje o grupach i ich terminach spotkań można znaleźć poniżej oraz w kalendarzu na głównej stronie.

Kontakt w sprawie grupa wsparcia i spotkaniowych, informacje
poradnictwo@lambdawarszawa.org

Grupa studencka

Grupa studencka – wznowi spotkania w październiku 2021

Grupa jest ukierunkowana na rozwój pozytywnej tożsamości, rozwój wspólnych zainteresowań i pasji, wspólne spędzanie wolnego czasu – nie jest konieczne bycie studentką/tem. Kontakt: studencka@lambdawarszawa.org.

Grupa finansowana ze środków własnych Stowarzyszenia pochodzących z 1% podatku od osób fizycznych.

Termin spotkań: wtorki w godz. 18:30–20:00.

Grupa BI+

Grupa BI+  – wznowi spotkania we wrześniu 2021

Grupa dedykowana osobom bi+ (bi, poli, pan, queer). Podczas spotkań prowadzone są dyskusje, warsztaty i wykłady na temat życia codziennego osób bi+, jak i poruszana jest tematyka obecności i widzialności tych osób w sztuce, kulturze i literaturze.

Spotkania w każdy drugi i ostatni piątek miesiąca, w godzinach 18:00–21:00.

Kontakt: bi@lambdawarszawa.org

 

Grupa ukraińska / Українська група

Grupa ukraińska / Українська група – spotyka się

Jesteś z Ukrainy? Jesteś osobą LGBT+? Chcesz poznać fajnych ludzi? Chcesz ciekawie spędzić czas?

Zapraszamy na cotygodniowe spotkania grupy, gdzie w przyjaznej i komfortowej atmosferze możesz porozmawiać i poznać inne osoby LGBT+.

Celem grupy jest integracja nowych mieszkańców Warszawy, którzy przyjechali z Ukrainy. Uczestnicy mają możliwość nie tylko pogadać przy kawie, pooglądać filmy czy pograć w gry planszowe, ale również dowiedzieć się więcej o społecznym i kulturalnym życiu LGBT w stolicy Polski.

Podczas spotkań można m. in. uzyskać informację o bezpłatnych punktach diagnostycznych HIV/AIDS oraz o tym, co zrobić, jeśli stałeś/stałaś się ofiarą homo- i transfobicznej agresji.

Grupa prowadzona jest w języku ukraińskim i polskim.

Kontakt: ukraina@lambdawarszawa.org

 

Привіт! Ти з України? Належиш до ЛГБТ-спільноти?   Хочеш познайомитися з файними людьми?   Хочеш цікаво провести час у дружній компанії?

Запрошуємо на щотижневі зустрічі групи, де у привітній і комфортній атмосфері можеш поговорити і познайомитися з іншими особами ЛГБТ+.

Метою групи є інтеграція нових жителів Варшави, які приїхали з України. Учасники мають можливість не тільки побалакати за кавою, подивитися кіно чи пограти в настільні ігри, але також дізнатися про суспільне і культурне життя ЛГБТ у столиці Польщі. Під час зустрічей можна отримати інформацію про місця безплатної консультації з питань ВІЛ/СНІД чи що зробити, коли ви стали жертвою гомо- або трансфобного насильства.

Зустрічі групи проводяться українською та польською мовами.

Контакти: ukraina@lambdawarszawa.org

 

Grupa GAMMA dla osób LGBT w heteroseksualnych związkach małżeńskich.
 – wznowi spotkania we wrześniu 2021

Grupa „GAMMA Polska” dedykowana jest osobom LGBT, będącym w związkach czy małżeństwach z osobami heteronormatywnymi. W dyskusjach grupy „GAMMA Polska” uczestniczyć mogą homomężowie i homożony na różnych etapach – osoby na początku drogi; te, które już dawno podjęły decyzję o zasadach „nowego życia”, czy takie, które pozostały w związku z heteroseksualnym partnerem/partnerką.
Grupa prowadzona jest przez „GAMMA Polska” – samopomoc, grupę dyskusyjną i wzajemnego wsparcia homomężów i homożon.
Jeżeli jesteś zainteresowany dołączeniem do grupy dyskusyjnej online lub uczestnictwem w spotkaniach grupy wsparcia „GAMMA Polska” napisz na adres: grupagammapl@gmail.com. Więcej informacji o grupie znajdziesz też na strornie homomaz.blog
Grupa spotyka się w wybrane soboty, w godzinach 10:00–13:00.
Daty spotkań w 2020 roku: 11.07; 8.08; 12.09; 10.10; 14.11, 12.12.