Wsparcie antydyskryminacyjne

Witamy na stronie projektu „Razem przeciwko dyskryminacji. Poradnictwo dla grup szczególnie zagrożonych dyskryminacją”.

Razem przeciwko dyskryminacji. Poradnictwo dla grup szczególnie zagrożonych dyskryminacją.
Doświadczyłeś/aś dyskryminacji? Masz poczucie, ze zostałeś/zostałaś nierówno potraktowany/a ze względu na swoją orientację seksualną lub tożsamość płciową? Potrzebujesz wsparcia psychologicznego lub/i prawnego? Jeżeli tak, to zgłoś się do nas!


Zapewniamy bezpłatną i profesjonalną pomoc.

Nasi specjaliści z wieloletnim doświadczeniem, pomogą Ci dojść swoich praw, przebrnąć przez trudne sytuacje życiowe, nauczą radzić sobie z emocjami oraz dadzą siłę i wsparcie na pokonywane kolejnych trudności.

UWAGA: W DNIU 8.08.2020 (SOBOTA) W GODZ. 13:00-21:00 ORGANIZUJEMY DODATKOWY DYŻUR TELEFONU ZAUFANIA: 22 628 52 22.

Jeśli potrzebujesz wsparcia – zadzwoń.

http://lambdawarszawa.org/lambdawarszawa/aktualnosci/telefon-zaufania/

Oferujemy:
– pomoc psychologiczną (poradnictwo psychologiczne)
Spotkania ukierunkowane na diagnozę problemu, zwiększenie samoświadomości, rozwój umiejętności radzenia sobie z sytuacjami stresogennymi, ułożenie planów radzenia sobie z emocjami oraz pomoc w rozwiązywaniu problemów.

– wsparcie w trudnych sytuacjach/momentach życiowych (interwencja kryzysowa)
Wczesna interwencja w sytuacji doświadczania dyskryminacji lub zagrożenia nią, w tym w szczególności diagnoza problemów wynikających z dyskryminacji, podejmowanie działań profilaktycznych oraz ustalenie kierunków dalszej pomocy.

– poradnictwo prawne
Porady prawne, dotyczące równego traktowania, prawa karnego, cywilnego i rodzinnego w sprawach związanych z orientacją seksualną i tożsamością płciową – konsultacje prawne, pomoc w przygotowaniu pism procesowych oraz w uzasadnionych przypadkach towarzyszenie podczas rozprawy.

warsztaty prawne – praktyczne informacje, ukierunkowane na rozwiązanie doświadczanych trudności związanych z zagrożeniem i doświadczaniem dyskryminacji ze względu na orientację seksualną. O szczegółach będziemy informowali już wkrótce.

Zapisy i kontakt:
Osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny przez nasz Telefon Zaufania: 22 628 52 22 (poniedziałki – piątki, 18:00-21:00), mailowo: poradnictwo@lambdawarszawa.org.

Finansowanie:
Projekt „Razem przeciwko dyskryminacji. Poradnictwo dla grup szczególnie zagrożonych dyskryminacją” jest współfinansowany przez m. st. Warszawa.

logo_biale_wspolfinansowanie