Członkostwo

Jeżeli popierasz nasze działania i podoba Ci się to, w jaki sposób funkcjonuje Lambda Warszawa – przyłącz się do grona członkiń_ów naszej organizacji.

Dlaczego warto zostać członkinią_kiem?

 • stając się członknią_em Stowarzyszenia nabywasz prawo do wyboru władz i decydowania o kierunku i strategii działania organizacji – możesz mieć wpływ na to, co będziemy robić i w jaki sposób,
 • przystępując do organizacji wyrażasz symbolicznie swoje poparcie dla postulatów ruchu LGBT (lesbijek, gejów, osób biseksualnych i trans) – im jest nas więcej, tym stanowimy większą siłę nacisku,
 • Twoje składki członkowskie wspierają działalność naszej organizacji, dzięki nim możemy realizować wiele działań, które nie mogą liczyć na wsparcie z grantów, a są ważne dla społeczności LGBT.

Co zyskujesz jako członkini_nek Stowarzyszenia?

 • masz prawo do wybierania władz organizacji,
 • możesz kandydować do władz organizacji – pracować w Zarządzie lub Komisji Rewizyjnej,
 • możesz współdecydować o strategii i programie naszego działania,
 • jesteś na bieżąco z działaniami Lambdy Warszawa – raz w miesiącu otrzymujesz informacje o naszych działaniach,
 • masz możliwość włączania się w realizowane projekty i nowe inicjatywy,
 • masz pierwszeństwo w przypadku otwartych naborów do uczestnictwa w międzynarodowych konferencjach, spotkaniach, wymianach, (współ)organizowanych przez nasze Stowarzyszenie,
 • możesz reprezentować Lambdę Warszawa w organizacjach międzynarodowych i krajowych, z którymi współpracujemy lub których Lambda jest członkinią – uczestniczyć w seminariach, spotkaniach, warsztatach, konferencjach, wyjazdach.

Przystępując do Lambdy Warszawa nie musisz aktywnie włączać się w nasze działania – część członkiń_ków traktuje swoje członkostwo jako poparcie dla działania organizacji.

Jaka jest wysokość składki członkowskiej?
Składka członkowska wynosi 60 zł rocznie (składka obowiązkowa) lub 120 zł rocznie (składka podwyższona, dla osób chcących dodatkowo wesprzeć działalność Stowarzyszenia). Ty decydujesz, jaką kwotę wybierzesz. Składkę możesz wpłacać jednorazowo, na początku każdego roku; lub w dwóch półrocznych ratach (na początku stycznia i na początku lipca).

W jaki sposób można wpłacić składkę członkowską?
Składkę możesz wpłacić:

 • na rachunek bankowy: Stowarzyszenie Lambda Warszawa, ul. Żurawia 24a, Volkswagen Bank Polska S.A., nr rachunku 47 2130 0004 2001 0259 873 80001, z dopiskiem: „składka członkowska za … rok”‚.

Jak zostać członkinią_kiem?
Krok 1. Zapoznaj się z naszą wizją, misją i wartościami, które wyznajemy.
Krok 2. Pobierz, wypełnij, podpisz deklarację członkowską i wyślij ją (koniecznie pocztą tradycyjną!) na adres Stowarzyszenia.
Krok 3. Oczekuj na listowne lub e-mailowe poinformowanie o przyjęciu Cię w poczet członkiń_ów.
Krok 4. Po otrzymaniu informacji o przyjęciu Cię w poczet członkiń_ów zapłać składkę członkowską za sześć miesięcy z góry. Od tej pory stajesz się pełnoprawną członkinią_em Stowarzyszenia.

Do pobrania